MEIST

JA MEIE AJA-LOOST

PIKEMALT

muster on eestikeelne rokkbänd, mille tegevus algas 2015. aastal praeguseks muutunud koosseisus (Märt Mustkivi, Kert Laur, Uku Haasma). Tegelikult alustasime muusika tegemist juba 2008. aastal 7ndas klassis, kui alguse sai suurepärase nimega bänd Pollox (kitarril ka Toomas Kalm ja vokaalil Sten Aru), millega tegutsesime 2012. aastani. Tollal jäi bänditegemine pooleli, kuna 2011. aastal Uku asemele bassi mängima ning laulma tulnud Karl-Erik siirdus märksa suurematele lavadele ning nii selle bändi tegevus ka vaikselt hääbus, kuid unistused jäid ikka elama.

Mõned aastad hiljem alustasime peaaegu nullist uuesti ja võtsime ka kaks lugu vanast repertuaarist üle. Nendeks olid "Hei" ja "Vaata kaugele". "Hei" on muide kirjutatud juba 2010. aastal, kui olime u 16-aastased ja õnneks ei osanud veel lugusid liiga keeruliseks kirjutada, mis selle loo puhul siiani hästi toimib. Järgnesid paar veidi valulikku aastat, kuna repertuaari pikkus oli peaaegu 12 minutit (kui "Hei" lisaloona ka esitasime, siis 17 minutit) ja sellega kontserte anda ei olnud just kuigi lihtne. Kuna kavereid me teha ei tahtnud, sest see annab bändile täiesti teise näo, siis võttis repertuaari kogumine aasta - paar aega. Siiski esinesime kogu selle aja vältel igal pool, kus saime ning 2016. aastal liitus meiega ka Jaan Lehepuu (vokaal).

Selle bändi suurem muutus toimus 2017. aasta sügisel, kui muude kohustuste tõttu lahkusid bändist nii Märt kui ka Jaan. Märdi asemele tuli bändi kitarristiks Erik Mikussaar ning mõned kuud hiljem liitus bändiga ka tema vend Mait Mikussaar (vokaal). Maiduga jõudsime teha vaevu 2 proovi kui esimene kontsert oli juba ligi 600le inimesele Roosade Kääride moeshow'l. Tollal oli Erik veel ajateenistuses ja muidugi helistas päev enne kontserti, et teda ikkagi ei lasta linnaloale (õnneks Nõmmar aitas meid hädast välja). 2018. veebruaris registreerisime bändi Vesiroosivisiooni konkursile eesmärgiga jõuda sügisel toimuvale Noortebändile (üks bänd valiti sealt otse edasi). Selle koosseisu teisel kontserdil (Eriku esimesel) õnnestus meil võita lisaks pääsule Noortebändile ka Vesiroosivisiooni peaauhind ning sama aasta suvel hakkasime salvestama ka meie esimest 4-loolist plaati. Sügisesel Noortebändil jõudsime välja finaali ning õnnestus võita rahva lemmiku auhind, Õhtulehe lugejate auhind ja ka võimalus esineda Alexela Kontserdimajas ürituse "Lahe Koolipäev" raames u 1300le inimesele. 2019. aasta sügisel andsime välja ka oma esimese plaadi ja
avaldasime muusikavideo loole "Hei".

Liikmed:

Mait Mikussaar (vokaal, kitarr),
Erik Mikussaar (kitarr, taustavokaal),
Kert Laur (trummid).

 

Alexela Kontserdimajas
Noortebändi finaal Rock Cafe's
Ööklubi U3 avapidu
DSCF9483

© 2020 by muster.

Liitu meie meililistiga, et olla kursis meie suuremate sündmustega ning tulevaste esinemistega: